Moto Kurye - (0212) 210 5557 - Kurye Motoru
  • Hasan Peker
  • (0212) 210 55 57

Kurye için En İyi Motor

Kurye Motoru

Bu yazımızda kurye için en iyi motor özelliklerini anlatacağız. Hatırlarsanız, “Motor Kurye Ekipmanları” yazımızda sizlere, sürücü ve paketin güvenliği için gerekli olan motor ekipmanlarından bahsetmiştik. İşte motor ekipmanları kadar hizmet kalitesi açısından motosiklet özelliklerinin de iyi olması gerekir.

Çünkü bir motosiklet eski olursa ya da sürekli olarak sorun çıkarırsa, verilen kurye hizmetinin de kalitesi düşer. Sürekli gecikme yaşanır ve yapılan iş, firmanın ve müşterinin zarar görmesine neden olur.

Kurye Motorları Hakkında

Tabi ki kurye firmaları açısından maliyetlerin olabildiğince az olması, avantajlı bir durumdur. Tabi ki hizmet kalitesini etkilemeyecek düzeyde olması önemlidir. Bu yüzden birçok kurye firması; hızlı, güvenli ve en az yakan motosiklet modellerini tercih edereler. Sektörde bu anlamda yoğun bir şekilde kullanılan motosiklet modeli hakkında sizlere bilgi vererek, konu başlığını açıklamaya devam edelim.

İyi bir kurye motorunun genel özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

  • 1 - Piyasadaki en kaliteli ürün olması gerekir.

  • 2 - Dayanıklı olması tercih edilir.

  • 3 - Piyasadaki emsallerinden daha az yakıt tüketimini sağlaması gerekiyor.

  • 4 - Yedek parçası bol olmalı ve yayın servis ağına sahip olmalıdır.

  • 5 - Motorun güçlü olması gerekir.

En Az Yakan Kurye Motoru

En az yakan kurye motoru, en kalitesiz motor anlamına gelmiyor. Motosiklette kullanılan teknolojilerin üstün olması, yüksek oranda yakıttan tasarruf yapmasını sağlayabilir.

Yukarıdaki başlıkta belirttiğimiz özelliklere bakarak diyebiliriz ki, MT-25 ve Pulsar-200 piyasada en çok kullanılan motosiklet modelleridir.

Güçlü motora sahiptirler ve yedek parça ağları geniştir. Motosiklet kullanım özelliklerinden dolayı sürekli olarak aşınan parçalara sahiptir. Bu parçaların da beklemeden değiştirilmesi, hizmetin aksamaması açısından önemlidir.

Yakıt tasarrufu sağladıklarından dolayı, kurye firmalarına artı avantaj sağlarlar. Kurye motoru olarak yukarıda adlarını verdiğimiz modeller idealdir.

Paket Kurye

Yukarıda belirttiğimiz modeller arasında hangisini tercih edersiniz diye soracak olursanız, Pulsar modelini kesinlikle tavsiye ederiz. Yüksek manevra kabiliyetine sahip olduklarından dolayı da oldukça kullanışlıdırlar. Çünkü motosiklet sürücüleri zamandan kazanmak adına gün içerisinde birçok manevra yaparlar.

Özellikle kalabalık İstanbul trafiğinde bu tür manevralar hayat kurtarır. İstanbul trafiğinde kuryelerin otomobillerin arasından ilerleyerek zaman kazandıklarını mutlaka görmüşsünüzdür. İşte tüm bu manevralar, kaliteli motosiklet modelleri sayesinde yapılabilmektedir.

En İyi Paket Motoru

En iyi paket motoru olarak da yukarıda vermiş olduğumuz modeller kullanılabilir. Zaten bu tür modellerin genel özelliklerini yukarıdaki başlıklarda sıralamıştık.

Pera Kurye

Kurye için en iyi motor
En az yakan kurye motoru
En iyi paket motoru