• Hasan Peker
  • (0212) 210 55 57

Moto Kurye Ekipmanları

Moto Kurye

Moto kurye ekipmanları, kuryelerin daha iyi hizmet vermesini ve görevlerini daha kolay yerine getirmeleri bakımından, en büyük yardımcı görevi görmektedir.

Birçok farklı motor ekipmanının, farklı görevleri ve işlevleri vardır. bu görevleri ve işlevleri bu yazımızda detaylı bir şekilde siz değerli müşterilerimize aktaracağız.

Böylece eşyalarınızın güvende taşındığından ve kaliteli hizmet aldığınızdan emin olacaksınız.

Motosiklet Ekipmanları Nelerdir?

Biraz sonra aşağıdaki başlıklarda özelliklerini sıralayacağımız motosiklet ekipmanları, kuryelerin güvenliğini sağlamanın yanı sıra, işlerini daha hızlı ve kolay gerçekleştirebilmelerini sağlar.

Motosiklet giyim olarak da adlandırabileceğimiz ve en çok kullanılan ekipmanlar ve özellikleri aşağıdadır.

Motosiklet Kaskı

Motosiklet kaskı, sürücünün baş kısmını korur ve konforlu bir seyahat yapmasını sağlar. Motosiklet belirli bir hızda giderken, havayı yarar ve rüzgar oluşur. Eğer sürücü kask kullanmazsa, rüzgardan dolayı sürüş konsantresini kaybeder ve kaza yapabilir. Özellikle gözler rüzgardan olumsuz etkilenir.

Olası kazalarda en riskli bölge kafatasıdır. Yapılan araştırmalarda ve deneylerde motosiklet kazalarında ilk riskli bölge kafatası olarak belirlenmiştir. Kask takan sürücüler, kask takmayanlara göre kazalardan daha az etkilenirler.

Motosiklet Eldiveni

Kazalarda ikinci olarak zemine temas eden ellerdir. Özel korumalı eldivenler sayesinde, yaşanması muhtemel kazalarda ellerin zarar görmesi engellenmiş olur.

Motosiklet seyir halindeyken eller rüzgara maruz kalır. Hepimizin bildiği üzere üşüyen eller, motor refleksini kaybeder. Motosiklet sürüşünde eller önemli olduğunda göre, eldivenlerin bir diğer fonksiyonu da, rüzgardan elleri korumaktır. Unutmayın! Uyuşan ellerle motosiklet kullanmak zordur ve motosiklet hakimiyeti her an kaybedilebilir.

Motosiklet Montu

Korumalı ceket olarak da adlandırılan bu aksesuarlar, vücudu soğuğa ve rüzgara karşı korur. Yazlık ve kışlık modelleri vardır. Pera kurye firması personeli en az 5 koruma faktörüne sahip olan motosiklet montu kullanır. Böylece kaza anında, savrulmaktan ve vücudun zarar görmesinden korunmuş olurlar.

Motosiklet kazalarında genelde, aracın takla atmasıyla birlikte sürücü de şiddetli bir şekilde savrulur. Zaten vücudun zarar görmesinin en büyük nedeni bu savrulmalardır.

Gece görevlerinde güvenliğin sağlanması açısından motosiklet montlarında reflektör çizgileri bulunur. Böylece karşıdan gelen araçlar, motosikleti ve sürücüsünü daha kolay fark eder.

Deri ve Kevlar Pantolonlar

Deri pantolonlar gün boyu görev yapan kurye personelini sıcaktan korur. Ayrıca kaza anında zemine tutunarak, sürücünün savrulmasını öneler.

Aynı özellikleri, kevlar pantolonlar için de sayabiliriz. Ancak kevlar pantolonlarda öyle bir özellik vardır ki, diğer malzeme türleri ile üretilen pantolonlardan üstün olmasını sağlar. Kevlar maddesi yanmaya ve yüksek ısıya karşı son derece dayanıklıdır.

Motosiklet Botu

Moto kurye ekipmanları arasında motosiklet botunun yeri de, en az diğerleri kadar önemlidir.

Motor kazalarında ayaklarda en çok darbe alan vücut parçalarındandır. Sürücüler en çok ayaklarını ve ellerini kullandıklarına göre, bu bölgelerin özellikle korunması ve bütünlüğünün bozulmaması gerekir.

İşte motosiklet botu, ayakların kaza anında zarar görmesini engeller. Ayrıca yüksek oranda güvenlik sağlar.

Pera Kurye2 min ago

Moto kurye ekipmanları
Motosiklet giyim
Motosiklet kaskı
Motosiklet ekipmanları
Kevlar pantolonlar

Pera Kurye Firması olarak en iyi Moto kurye ekipmanları kullanarak, personelimizin güvenliğini en üst düzeyde tutuyoruz. Çünkü sürücü personelimizi en değerli eşyalarınızı sizlere ulaştırıyorlar.