Gün içi Kurye (0212) 210 5557 Gün içi Moto Kurye
  • Hasan Peker
  • (0212) 210 55 57

Motorlu Kurye Elemanı

Kurye Motoru

Motorlu kurye elemanı hem kurye firmaları için, hem de müşteriler için önemlidir. Firmaların belkemiğini oluşturur.

Motorlu Kurye Nedir?

Şehir içinde; önemli evrak, kırılacak eşya, gıda, kozmetik gibi nesneleri motosiklet aracıyla taşıyan kişiye, motorlu kurye adı verilir.

Motorlu kuryelerin mesleklerini icra edebilmeleri için almaları gereken eğitimler vardır. Tabi ki biz burada motor kullanma tekniklerinden bahsetmeyeceğiz. Görev tanımı itibariyle motorlu kuryelerin değerli eşyaları nasıl taşımaları gerektiğini, taşıma işlemi sırasında neler yapmaları gerektiği ve sorunla karşılaştıklarında, sorunu çözme yöntemlerini anlatacağız.

Görevi itibariyle iyi bir motor kurye taşıdığı paket hakkında bilgi sahibidir. Ancak paketin içini açıp kontrol edemez. Trafik kurallarına uymak zorundadır. Kendisinin, bağlı olduğu firmanın ve taşıdığı paketin güvenliğini tehlikeye atacak davranışlardan kaçınır.

Profesyonel davranır. Pera Kurye firmasını temsil ettiği için firmanın prestijini sarsacak hareketleri yapmaz.

Hız ve güven uyması gereken en önemli kurallar arasındadır. Paketin hızlı ve güvenli olarak müşteriye ulaştırılması güven sağlar.

Motorlu Kurye Ne İş Yapar?

Sorumlu olduğu paketi zamanında ve güvenli olarak yerine ulaştırır. Motorlu kuryenin yön bulma duygusunun gelişmiş olması gerekir. Ayrıca görev yaptığı alandaki her sokak ve caddeyi iyi bilmelidir. Adres portföyünün çok olması, moto kurye için avantajdır

Taşıdığı paketi müşteriye ulaştırdıktan sonra firmayı bilgilendirir. Firmanın diğer birimleriyle koordineli çalışır.

Kurye Elemanı

Motorlu Kuryenin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

İyi bir moto kurye her zaman önce müşteriye sonra görev yaptığı firmaya karşı sorumludur. Moto kuryenin görevleri aşağıda sıralanmıştır:

  • 1 - Firmadan teslim aldığı paketi müşteriye ulaştırır.

  • 2 - Taşıdığı paketi hızlı ve güvenli bir şekilde yerine ulaştırır.

  • 3 - Paketi müşteriye imza karşılığında teslim eder. Gerekli formların doldurulmasını ve firmaya teslim edilmesini sağlar.

  • 4 - Vardiyalı sistem ile çalışır. Gece ve gündüz görev yapan kuryeler vardır.

  • 5 - Yalnızca Ekspres teslimat yapan kuryelerinde görev yaptığını bu arada belirtelim. Ekspres kurye hizmeti farklı bir uzmanlık alanıdır.

  • 6 - Acil motorlu kurye hizmetini yerine getirir.

  • 7 - Firmanın prestijini sarsacak davranışlardan kaçınır.

  • 8 - Trafik kurallarını ihlal etmeyerek, kendisinin ve başkalarının canını tehlikeye atmaz.

Profesyonel moto kuryeler, firmalar tarafından sürekli olarak eğitime tabi tutulur. Böylece verilen hizmetin kalitesi artar.

Pera Kurye

Motorlu kurye elemanı
Motorlu kurye
Acil motorlu kurye
Ekspres kurye

Moto Kurye S.S.S


Moto Kurye Kimdir?

Moto Kurye, bölgesel olarak hizmet vermek amacıyla Pera Kurye Hizmetleri çatısı altında kurulan ve gerektiğinde İstanbul genelinde de hizmet veren bir motokurye şubesidir.

Lojistik konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda (0212) 210 55 57 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz, ayrıca (0546) 696 21 40 numaralı whatsapp hattımızdan ya da kuryepera@gmail.com e-posta adresimizden de bizlere ulaşabilirsiniz.

Moto Kurye ne Taşır?

Moto Kurye, Resmi makamlarca taşınması yasaklanmamış olan her türlü emtiayı taşımaktadır

Moto Moto kurye profesyonel bir kadroya sahiptir. Tecrübeli Moto şube çalışanlarımız İstanbul’u çevre illeri çok iyi tanır ve gönderilerinizi adreslerine ulaştırmak için çeşitli hizmet seviyeleri arasından yaptığınız seçime göre ulaştırırlar.