Motorlu Kurye mi? (0212) 210 5557 Yaya Kurye mi?
  • Hasan Peker
  • (0212) 210 55 57

Motorlu Kurye mi? Yaya Kurye mi?

Motorlu Kurye mi?

Motorlu kurye ya da yaya kurye personelinden hangisi daha avantajlıdır? Aslında bu sorunun cevabı, teslim edilecek paketteki adresin mesafesi ile ilgilidir. Günümüzde birçok firma yaya kurye kullanıyor. Özellikle gıda üzerine faaliyet gösteren küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, hem motorlu, hem de yaya kuryeden yararlanıyorlar.

Motorlu Kurye Avantajları

Yerine göre motorlu kurye personelinin avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Genelde belli mesafelere paketlerin teslimatı için kullanılırlar. Yani yürüyüş mesafesini aşan mesafelerde motorlu kuryelerin kullanılması tercih edilir.

Önemli evrakların teslimatında, zamanın değerli olduğu durumlarda ve yoğun teslimat zamanlarında, motorlu kurye kullanılır.

Mesai saatlerinden sonra teslim edilmesi gereken paketlerde de motorlu kurye avantajlıdır.

Acil yetişmesi gereken teslimatların zamanında yapılabilmesi için motorlu kurye hizmeti kesinlikle kullanılmalıdır.

Yaya Kurye Avantajları

Yakın çevresine hizmet sağlayan esnafların ya da işletmelerin en çok tercih ettiği kurye türüdür. Yaya kurye bu anlamıyla zaman ve paradan tasarruf edilebilmesini sağlar.

Bir ya da birkaç blok öteye teslim edilmesi gereken paket için motor kullanıp da zaman kaybetmek hiç de mantıklı olmayacaktır.

Yaya Kurye mi?

Genelde bu tarz mesafelerde bir ya da birden fazla yaya kurye kullanılması, daha çok paketin teslim edilmesi, işletmeye daha çok kazandıracak ve tüm paketlerin zamanında teslim edilmesi sağlanacaktır.

Yakın yerler için her zaman yaya kuryeler kullanılır.

Motorlu ve Yaya Kurye Birlikte Kullanılabilir

Paket teslimatlarında her iki kurye türünün de kullanıldığı durumlar vardır. Daha doğrusu bu şekilde çalışan firmalar vardır. Genelde gıda üzerine faaliyet gösteren işletmelerde bu durumu görmekteyiz.

Yiyecek ve içecek üzerine faaliyet gösteren firmaların birçoğu, yakın mesafeler için yaya kurye, uzak mesafeler içinse motorlu kurye kullanırlar. Bu tür firmalar her zaman için teslimat mesafelerini kendileri belirler.

Mesela sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir lokanta, sanayinin belirli sokak ve caddelerine teslimat yapılması işini belirleyebilir. Burada devreye teslimatın maliyeti ve kazandıracakları hesaplanır. Birçok işletme uzak yerlere paket gönderilmesi işini kabul edebilir. Ancak ürünün bedeline maliyeti de ekler.

Bu şekilde hem yaya, hem de motorlu kurye hizmeti sağlanmış olur.

Her türlü gönderileriniz bizimle güvende!

Pera Kurye

Motorlu kurye
Yaya kurye
Yaya kurye olmak
Yakın yerler